Club Penguin TR - Full oyunlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Club Penguin TR - Club Penguin Trainer - Club Penguin Fan Club - CP cheats şifreler - Bedava Member olmak çok kolay - Cp trainer - Full oyunlar - Kırmızı ANKA

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eski İçişleri Bakanı konuştu

YazarMesaj
SEYİTHAN

Eski İçişleri Bakanı konuştu Empty
MesajKonu: Eski İçişleri Bakanı konuştu   Eski İçişleri Bakanı konuştu Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 11:05 am

Tuncay Güney’in 2001 yılında ifadesinin alınmasından hemen sonra göreve gelen İçişleri eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, “Bana Ergenekon ya da Güney ile ilgili hiç bilgi gelmedi” dedi.ANKARA- Tuncay Güney’in 2001 yılında alınan ifadelerinden 3 ay sonra İçişleri Bakanı olan Rüştü Kazım Yücelen, İstanbul Emniyeti ya da istihbarat eliyle kendisine Güney ve anlattıklarına ilişkin hiçbir bilgi verilmediğini söyledi.

Kendisi göreve gelmeden önce alınan bu ifadelerin DGM tarafından işleme konulmayıp kapatıldığını ve kendisine bu nedenle bilgi verilmemiş olabileceğini söyleyen Yücelen, “Ben Güney’in ismini de şimdi bu olaylar ortaya çıkınca basından duydum. Ergenekon yapılanması ile ilgili de hiçbir istihbari bilgi bile gelmedi bana” dedi.

İNTERNETHABER’e konuşan Yücelen, ifadeyi alan dönemin İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan ile ilgili de ilginç açıklamalarda bulundu. Yücelen, “Benim Saçan ile yıldızım hiç barışmadı. Bir defa makama geldi. Ben de kovdum zaten. Görevden almak istedim. Ama dönemin Başbakanı Mesut Yılmaz ve kardeşi Turgut Yılmaz Saçan’ı tutuyorlardı. Bu nedenle görevden alamadım. Bu nedenle çok konuşmadık. Ve bir bilgi de almadım kendisinden” diye konuştu.

Eski İçişleri Bakanı konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası